12 Aralık 2010 Pazar

Epik- Elif Yıldız


“Epik” // Elif Yıldız
illüstrasyon & karikatür sergisi

17- 31 Aralık 2010
KargART / Kadıköy
Kadife Sok. No: 16
Istanbul, Turkey

Sergi Açılış: 17 Aralık Cuma, Saat: 20:00
*Sergi Pazartesi hariç her gün 13:00- 20:00 arası gezilebilir.


"Gazetesini doğru katlayamadığı için haberleri doğru okuyamayan ve bu yüzden birçok şeyden çok sonra haberi olan insanların yarattığı traji-komik durum bu serginin konusu olabilir.

2008-2010 yılları arasında oluşturduğum illüstrasyonlardan derlediğim bu sergi; hayatta küçük ayrıntılara takılıp kaldığım, bunları zihnimde evirip çevirirken, büyük bir hikayenin parçaları gibi görünen durum ve kişilerin, nesnelerin sadece kendi çerçevesiyle sınırlı kalmış zavallı ucubeler ya da o durumdan bir kutsallık çıkarıp yüceleşen, kendi varoluş nedenlerini mırıldananlar oldular. Hepsinin toplamı kendi içine çöken bir ikonlar girdabı gibi. 'Epik' hiç de destansı olmayan ve de kahramanlık öyküsü anlatmayan bir minör sergidir."

Elif Yıldız


Elif Yıldız’ın çalışmaları el çizimleri ve dijital çizimlerden oluşuyor.

http://illustratorsculptor.blogspot.com/


Elif Yıldız

1975 yılında İstanbul’da doğdu. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi G.S.F. Heykel Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılından bu yana çeşitli sergilere katıldı. “Epik” İstanbul’da açacağı ilk kişisel sergidir. Elif Yıldız’ın KargART’da daha önce katıldığı karma sergiler “Toplum Düşmanı” ve “Kargaşa10”.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder